For over 35 years experience in Explosion Safety

search icon

For over 35 years experience in Explosion Safety

Klimatyzatory do stref zagrożonych wybuchem

Artidor oferuje pełną gamę systemów split i multisplit do atmosfer zagrożonych wybuchem, klimatyzatorów dachowych i okiennych z certyfiaktem ATEX i IECEx do użytku w strefie 1 lub strefie 2. Nasze systemy oparte są na jednostkach Daikin, Mitsubishi Heavy Industries i Toshiba:

Artidor Explosion Safety     Daikin     Mitsubishi Electric     Mitsubishi Heavy     Toshiba

Oprócz powyższych marek i modeli Artidor może zająć  się również zmodyfikowaniem i certyfikacją Twojego sprzętu chłodzącego i chłodniczego przeznaczonego do użytku w strefach niebezpiecznych.

Czym jest klimatyzator z certyfikatem ATEX?

Klimatyzator ATEX to klimatyzator przeznaczony do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Aby to osiągnąć, sprzęt jest przez nas szczegółowo kontrolowany, wykrywamy potencjalne źródła zapłonu i je likwidujemy. Rezultaty naszego badania i korekt są zapisane w certyfikacie ATEX. W certyfikacie ATEX wskazujemy również, jakie metody ochrony przed stanami zapalnymi zostały przez nas zastosowane oraz normy którym one odpowiadają. Dostarczamy sprzęt wyposażony w oznaczenia ATEX oraz certyfikat ATEX.

Jakie rodzaje klimatyzatorów przeciwwybuchowych posiadamy?

W Artidor można znaleźć różne rodzaje klimatyzatorów ATEX. Wszystkie klimatyzatory ATEX są wykonane w celu zapewnienia komfortu w bezpieczny sposób, chłodzenia  miejsc do przechowywania chemikaliów lub ochładzania miejsc ładowania akumulatorów.

  • Klimatyzatory AR-050 ATEX są zaprojektowane do użytku w ciężkich i korozyjnych warunkach, z myślą o żegludze morskiej, obszarach przybrzeżnych czy krajach tropikalnych. Nadają się do stosowania w strefie 1 i temperaturze otoczenia do 55 °C.
  • Klimatyzatory przeciwwybuchowe AR-051 i AR-052 są oparte na systemach firmy Toshiba i Daikin. Klimatyzatory mają szerokie zastosowanie w pomieszczeniach biurowych, tymczasowych przestrzeniach mieszkalnych oraz w składowiskach chemikaliów i substancji palnych.
  • Klimatyzatory dachowe AR-053 są często używane do chłodzenia kontenerów, kabin dźwigowych, małych statków i sterowni. Ze względu na solidną konstrukcję są to klimatyzatory odporne na wibracje, wstrząsy i korozje.

Wykonujemy również klimatyzatory przeciwwybuchowe  na indywidualne zamówienie klienta!

Oferujemy specjalne rozwiązania:

  • Do zastosowania w strefie ATEX 1
  • Do wysoce korozyjnych środowisk, w których blacha jest zastępowana stalą nierdzewną (RVS 316)
  • Urządzenia, w których ochrona przed wilgocią i kurzem zwiększona jest do IP55 (zastosowanie m. in. w żegludze).
  • Urządzenia odpowiednie do wysokich temperatur otoczenia, nawet do 52 °C
  • Systemy wentylacyjne ATEX, które pomogą zmniejszyć strefy magazynowania baterii.

 

Daj nam znać, jakie są Twoje potrzeby a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, które im sprosta!

Prośba o informację lub wycenę

Dzięki naszym niestandardowym rozwiązaniom oferujemy również możliwość wykonania pojedynczej lub małej serii produktów zabezpieczonych przed wybuchem.

W razie potrzeby zespół Artidor zapewni przedstawiciela mówiącego po polsku.

Wyślij swoje pytanie

O firmie Artidor

 

Firma Artidor Explosion Safety B.V. została założona w 1986 roku i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji produktów do miejsc występowania atmosfer wybuchowych. Dzięki naszej rozległej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego oraz wieloletniemu doświadczeniu w inżynierii, badaniach i rozwoju, Artidor jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na rynku. Elastyczność i jakość są dla nas najważniejsze.

W naszym dobrze wyposażonym warsztacie specjaliści Artidor projektują niestandardowe rozwiązania przeciwwybuchowe, przede wszystkim w oparciu o istniejące produkty. Zapewniają, że wszystkie oryginalne cechy, jak przemyślana konstrukcja oraz łatwość użytkowania i instalacji produktu pozostają w jak największym stopniu zachowane. Jeśli to konieczne, również certyfikacja ATEX i IECEx dla produktu jest przez nas organizowana w odpowiedniej jednostce notyfikowanej. Część z tych unikalnych bezpiecznych produktów jest wprowadzana na rynek jako produkty Artidor i jest dostępna bezpośrednio z naszego magazynu.

Oprócz niestandardowych rozwiązań, Artidor opracowuje i wytwarza produkty dla klientów, którzy wprowadzają je na rynek pod własną marką. Dzięki naszemu doświadczeniu i systematycznemu podejściu projekty te są dobrze zarządzane i dają naszym klientom nowe możliwości na rynku.

Czytaj więcej (język angielski)

Co nas motywuje

Uważamy, że ważne jest aby ludzie mogli bezpiecznie pracować w obszarach zagrożonych wybuchem ze względu na uwalniane gazy lub pyły. Niezbędne rozwiązania powinny być na tyle przystępne cenowo, aby nie powstrzymywały nikogo przed podjęciem odpowiednich środków ostrożności.

Stale poszerzając i dzieląc się naszą wiedzą na temat bezpieczeństwa w strefach występowania atmosfer wybuchowych, staramy się uczynić naszą specjalność bardziej dostępną, umożliwiając dokonywanie lepszych wyborów. Uważnie słuchamy naszych klientów, aby uzyskać dobre wyobrażenie o ich specyficznych wymaganiach, życzeniach i warunkach użytkowania. Dzięki temu możemy służyć dobrą radą i przyczyniać się do tworzenia bardziej praktycznych lub tańszych rozwiązań. Z zamiłowania do technologii i wartościowych, wysokiej jakości produktów zawsze tworzymy produkt, który jest trwały i zgodny z oczekiwaniami naszego klienta.

Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy bezpieczne produkty zgodne z europejską dyrektywą ATEX oraz światowymi normami IECEx. Robimy to pod własną marką lub pod marką naszych klientów. Oferujemy rozwiązania spełniające szerokie kryteria.